Relacja z 15 edycji targów branży handlowej EuroCIS

Relacja z 15 edycji targów branży handlowej EuroCIS

Podsumowanie 15 edycji międzynarodowych targów branży handlowej EuroCIS

Wracamy z krótkim podsumowaniem 15 edycji międzynarodowych targów branży handlowej EuroCIS w Düsseldorfie, które na parę dni stało się stolicą najnowszych technologii dla branży retailowej. Event gościł przeszło 13 500 uczestników z 95 krajów i ponad 475 wystawców z 41 krajów! W tym wydarzeniu partycypują organizacje, które technologicznie i strategicznie rozwijają swoich klientów, by mogli nadążać za potrzebami rynku i swoich konsumentów. W dobie olbrzymiej konkurencji wśród sieci handlowych i bogatej oferty dla konsumentów ważne jest budowanie przewagi na podstawie innowacyjnych technologii wspierających sprzedaż, optymalizujących procesy operacyjne oraz procesy sprzedażowe. Wszystko po to, by konsument z przyjemnością robił zakupy i był lojalnym klientem danej sieci handlowej.

Zespół retailowy Yakudo na EuroCIS

Zespół specjalistów Yakudo, który jest odpowiedzialny za wdrożenia urządzeń w branży retailowej, miał okazję być w centrum najnowszych innowacji i trendów technologicznych dla retailu, przy okazji wspierając naszych kolegów na stoisku DIGI Deutschland GmbH. W strefie DIGI można było zobaczyć najnowsze urządzenia ważąco-etykietujące, które na co dzień wspierają sieci handlowe na całym świecie, m.in.:

Relacja EuroCIS

Głównym tematem EuroCIS są zdecydowanie zastosowania sztucznej inteligencji w wielu obszarach. Większa wydajność i skupienie się na kliencie leżą u podstaw wielu rozwiązań – co znajduje odzwierciedlenie na przykład w dużej liczbie rozwiązań umożliwiających szybsze zakupy, zwłaszcza dzięki szerokiej gamie inteligentnych rozwiązań zakupowych i płatniczych. Podstawą tego wszystkiego jest automatyzacja procesów, a także wysokowydajna infrastruktura IT i technologie chmurowe. Poniżej wracamy z relacją współorganizatorów i uczestników wydarzenia:

„Duża liczba odwiedzających ze wszystkich kontynentów pokazuje, że tematy prezentowane na targach są bardziej aktualne i istotne niż kiedykolwiek, a szeroka oferta zaprezentowana na targach EuroCIS oferuje rozwiązania technologiczne odpowiadające wszystkim wyzwaniom handlu detalicznego. To sprawia, że jest to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich decydentów, którzy chcą zainwestować w sprzęt IT swojej firmy” – podsumowuje Erhard Wienkamp, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf.

„Sukces targów podkreśla ogromne strategiczne znaczenie innowacji technologicznych dla przyszłej rentowności sektora handlu detalicznego, który wciąż znajduje się w fazie transformacji” – mówi Michael Gerling, dyrektor zarządzający EHI Retail Institute.