Yakudo NET

Oprogramowanie służące do zarządzania urządzeniami ważąco-etykietującymi marki DIGI.

Oprogramowanie do zarządzania urządzeniami DIGI

Yakudo.NET jest oprogramowaniem do zdalnej konfiguracji oraz zarządzania wagami, urządzeniami ważąco-etykietujących oraz drukarkami etykiet marki DIGI. Yakudo.NET umożliwia edycję wszystkich danych na wagach, w szczególności danych towarów, informacji o pochodzeniu, wyglądu etykiet, konfigurację klawiatur ekranowych, samoobsługowych i mechanicznych.

Oprogramowanie Yakudo.NET obsługuje wszystkie urządzenia będące aktualnie w naszej ofercie, w szczególności wagi etykietujące DIGI oraz wagi multimedialne DIGI. Program obsługuje również starsze modele, które jeszcze funkcjonują na rynku, lecz ich produkcja i sprzedaż została zakończona.

Inteligentne aktualizacje danych

Aktualne dane towarów, w szczególności cen i opisów, mają kluczowe znaczenie we współczesnym handlu. W celu zapewnienia spójności danych na urządzeniach Yakudo.NET posiada mechanizm tzw. inteligentnych aktualizacji.

Oprogramowanie na bieżąco śledzi zmiany wprowadzane w danych, monitoruje dostępność urządzeń w sieci oraz to, jakie dane już się na nich znajdują. Wszystkie te informacje są łączone i przetwarzane, tak, aby:

 • Zapewnić, że tylko najnowsze i najbardziej aktualne dane znajdują się na urządzeniach;

 • Minimalizować ilość przesyłanych danych przez sieć lokalną sklepu (wysyłane są tylko różnice, przez co zmiany szybciej trafiają do urządzeń a sieć jest mniej obciążona);

 • Obsługiwać nieplanowane wyłączenia urządzeń w sposób bezobsługowy (jeżeli urządzenie nie jest dostępne aplikacja wyśle do niego dane automatyczne, gdy stanie się dostępne).

Zarządzanie sklepem lub siecią sklepów

Yakudo.NET dostępny jest w dwóch wariantach konfiguracji: SERVER, służący do zarządzania pojedynczym sklepem oraz CHAIN skierowany do klientów chcących zarządzać siecią sklepów przy użyciu jednej, centralnej aplikacji.

Wersja SERVER jest typowo instalowana jest na terenie sklepu dając jego pracownikom możliwość na zarządzanie wszystkimi urządzeniami DIGI znajdującymi się w jego obrębie.

Wersja CHAIN jest typowo instalowana w centrali firmy i pozwala na zarządzanie siecią wielu sklepów rozlokowanych na terenie całego kraju. Zmniejsza to poziom skomplikowania systemów informatycznych oraz redukuje koszty utrzymania infrastruktury i czas potrzebny na utrzymanie i czynności administracyjne.

Multimedia

Wagi multimedialne DIGI umożliwiają wyświetlanie zdjęć i filmów reklamowych będących dodatkowym kanałem do kontaktu z klientem. Oprogramowanie Yakudo.NET obsługuje dwa rodzaje multimediów na wagach DIGI: listy odtwarzania oraz multimedia powiązane z towarem.

Funkcja list odtwarzania pozwala na wyświetlanie zdjęć lub filmów reklamowych, gdy urządzenie jest bezczynne. Z poziomu aplikacji Yakudo.NET użytkownik ma możliwość określenia, w jakich dniach i godzinach mają być wyświetlane, jakie pliki multimedialne. Tak utworzone listy odtwarzania mogą być następnie przypisane do wszystkich urządzeń w sklepie, danej grupy urządzeń lub do konkretnego urządzenia.

Funkcja multimediów powiązanych z towarem pozwala na wyświetlanie zdjęć lub filmów reklamowych w trakcie ważenia danego towaru.

Z wyświetleń filmów mogą być generowane raporty, np. używane później do rozliczeń z reklamodawcami.

Automatyzacja zadań

Aplikacja Yakudo.NET umożliwia zautomatyzowanie wszystkich powtarzalnych czynności. Ceny, opisy, alergeny, informacje o pochodzeniu mogą być automatycznie importowane z systemów zewnętrznych (np. systemów kasowych) a zmiany automatycznie wysyłane do urządzeń. Użytkownik zachowuje pełną kontrole nad tym, kiedy i jakie dane są wysyłane oraz wgląd w pełną historię aktualizacji.

Dodatkowo aplikacja może automatycznie powiadamiać administratora o zaistniałych problemach, takich jak błąd importu danych, błąd aktualizacji danych, zmiana stanu urządzenia na offline, mała ilość wolnej pamięci czy np. o błędach w opisach towarów.

Przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika

Aplikacja udostępniana jest przez przeglądarkę internetową i posiada przejrzysty, intuicyjny interfejs użytkownika. Jest również w większości przygotowana do obsługi na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety* .

*Niektóre zaawansowane funkcje takie jak edytor etykiet czy klawiatur mogą być trudne w obsłudze na małej wielkości ekranu i/lub nie działać poprawnie na wszystkich modelach telefonów/tabletów.

Wtyczki rozszerzające funkcjonalność

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, stąd wyposażyliśmy aplikacje Yakudo.NET w mechanizm wtyczek, które mogą dodatkowo rozszerzać jej funkcjonalność poza przewidziane początkowo wymagania. Pozwala to jeszcze bardziej dopasować każdą instalacje Yakudo.NET do konkretnych potrzeb i warunków o takie rzeczy jak na przykład:

 • Dodatkowe formaty wejściowe/wyjściowe

 • Dodatkowe raporty

 • Dodatkowe zadania w tle

 • Dodatkowe sprawdzenia poprawności danych

Najważniejsze cechy

Aplikacja Webowa

Dostęp z każdego miejsca przez przeglądarkę internetową.

Spełnia aktualne wymogi

Stale dostosowywana do zmieniających się przepisów

Alergeny

Wbudowany słownik alergenów umożliwia automatyczne oznaczanie alergenów w składzie produktów

Zarządzanie sklepami

Centralne i zindywidualizowane zarządzanie urządzeniami zlokalizowanymi w wielu sklepach

Sprawdzanie połączenia z urządzeniami

Widoczny status urządzeń online

Jedna baza danych

Baza danych umieszczona na serwerze

Opis

Oprogramowanie Yakudo NET służy do zarządzania wagami oraz urządzeniami etykietującymi marki DIGI. Jest to aplikacja webowa dostępna przez przeglądarkę internetową w której wszystkie dane, gromadzone i przechowywane są na serwerze.

W swojej podstawowej funkcjonalności aplikacja Yakudo.NET pozwala na:

 • Zarządzanie urządzeniami:

  o Definiowanie i konfigurację urządzeń

  o Monitorowanie stanu urządzenia (online/offline)

  o Organizację urządzeń w grupy oraz sklepy

 • Zarządzanie bazą towarów:

  o Definiowanie towarów

  o Organizacje towarów w grupy (segmenty) oraz działy

  o Przypisanie towarów do urządzeń/sklepów

 • Zarządzanie danymi o pochodzeniu mięsa/ryb i przypisanie ich do towarów/urządzeń

 • Zarządzanie bazą alergenów:

  o Definiowanie alergenów

  o Automatyczne oznaczanie alergenów w składnikach towaru zgodnie z wybranym formatowaniem

  o Import alergenów z plików txt/csv/xls

 • Zarządzanie multimediami i przypisanie ich do towarów/urządzeń

 • Graficzny edytor etykiet

 • Graficzny edytor klawiatur mechanicznych/ekranowych (Możliwość wydruku wkładki dla operatora wsuwanej do klawiatury mechanicznej)

 • Moduł aktualizacji danych na urządzeniach

 • Moduł harmonogramu zadań umożliwiający automatyczne uruchamianie powtarzalnych zadań

 • Moduł diagnostyki umożliwiający powiadamianie administratora w przypadku problemów

Uwaga: dostępność niektórych funkcje lub zakres działania może zależeć od konkretnego modelu urządzenia.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami


Napisz lub zadzwoń

Marzena Węgrzyn

Manager Sprzedaży


Wypełnij formularz


Administratorem podanych danych osobowych będzie firma Yakudo Plus Sp. z o.o z siedzibą w Tychach (43‑100) przy ul. Nad Jeziorem 85. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji zapytania. Masz prawo cofnąć zgodę w każdym czasie, prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Od dnia 25 maja 2018 r. gwarantujemy dodatkowo spełnienie wszystkich twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Więcej na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz na stronie Regulamin i polityka prywatności lub pod adresem: iodo@yakudo.eu.