Sztuczna inteligencja w wagach, modułowe kasy samoobsługowe - nowości RetailShow

Sztuczna inteligencja w wagach, modułowe kasy samoobsługowe - nowości RetailShow

XII edycja Targów Wyposażenia Sklepów Retail Show 2023 przeszła do historii! Po raz kolejny firma Yakudo Plus miała okazję uczestniczyć w co rocznym evencie RetailShow, który jest największą imprezą B2B dla sektora retail w Polsce. W dniach 22-23 listopada 2023 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI na naszym stoisku mogliśmy zaprezentować uczestnikom najnowsze rozwiązania dla sieci handlowych, które nie tylko na co dzień wspierają pracę i obsługę Klientów największych sieci handlowych w Polsce, ale również wspierane są przez sztuczną inteligencję.

Podczas dwudniowych targów RetailShow została zaprezentowana oferta ponad 200 firm z Polski i ze świata z zakresu m.in. wyposażenia sklepów w urządzenia ważące, kasy samoobsługowe, systemów informatycznych do zarządzania sieciami handlowymi, etc. Na wydarzeniu został również zaprezentowany Modelowy Sklep - The Perfect Store, w którym można było zobaczyć najnowsze trendy dla sieci handlowych. Firmę Yakudo można było spotkać w lokalizacji B14, na którym przedstawiliśmy nasze najnowsze premiery:

  • Kasę samoobsługową DIGI WEB 3110

  • BULK System – rozwiązanie do ważenia produktów sypkich

  • Wagę multimedialną DIGI SM-6000 AI ze sztuczną inteligencją

  • Wagę etykietującą DIGI SM-120

Na stanowisku można było również zobaczyć najnowszą generację systemu elektronicznych cenówek DIGI ESL oraz dobrze znaną wagę samoobsługową RM-5800 BS z wyświetlaczem dotykowym.

Sztuczna inteligencja w wagach multimedialnych DIGI.

W tym miejscu na pewno warto przypomnieć inteligentną wagę multimedialną DIGI SM-6000 SSP AI, która wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do rozpoznawania produkty luzem i w woreczkach na szalce. Waga ma wbudowaną kamerę, która rejestruje obraz produktu wybranego przez klienta. System wagi ze sztuczną inteligencją porównuje obraz z kamery z zapisanymi wzorcami i wyświetla na ekranie produkty najbardziej zbliżone.

Jak działa sztuczna inteligencja w wagach multimedialnych DIGI?

Zaawansowane modele uczenia maszynowego w wagach AI (z ang. Artificial Intelligence – sztuczna inteligencja) umożliwiają inteligentnym wagom rozpoznawanie różnych produktów na podstawie ich wyglądu, koloru, kształtu i cech charakterystycznych. Te informacje pozwalają wagom ze sztuczną inteligencją automatycznie przypisać odpowiednie informacje do danego produktu, przyspieszając obsługę procesu ważenia.

Jak działa waga ze sztuczną inteligencją?

Kamera, która rejestruje obrazy produktów, umieszczona jest pod ekranem dotykowym wagi multimedialnej. Na pierwszy rzut oka jest niewidoczna dla użytkownika, dlatego kupujący podchodzą do wagi jak do zwykłej wagi sklepowej, kładąc wybrany przez siebie produkt na szalce. Na tym etapie Klient za pomocą jednego dotknięcia ekranu wybiera produkt, który został rozpoznany przez inteligentną wagę i otrzymuję etykietę gotową do umieszczenia na produkcie.

Zalety wag sklepowych ze sztuczną inteligencją.

Sztuczna inteligencja w wagach sklepowych skraca czas procesu ważenia produktów, minimalizuje pomyłki i czasochłonnego szukania produktów w bazie, a przede wszystkim buduje pozytywne doświadczenie Klientów. Waga ze sztuczną inteligencją automatycznie podpowiada produkt położony na szalce, pozwalając szybciej obsłużyć Klientowi proces ważenia. Nowoczesne wagi sklepowe to wizytówka sieci handlowych. Nie tylko nowoczesny design, bezawaryjna praca wpływają na pozytywny odbiór takich urządzeń, ważne, żeby urządzenie było łatwe i szybkie w obsłudze, bo tego oczekuje klient.

Dla sieci handlowych waga ze sztuczną inteligencją to przede wszystkim skrócony średni czas transakcji, co poprawia przepustowość stanowiska ważenia.