Relacja z największych targów retail Euroshop!

Relacja z największych targów retail Euroshop!

Sztuczna inteligencja, personalizacja oferty dla klienta, coraz bliższa interakcja użytkowników z urządzeniami. Brzmi jak scenariusz filmu science fiction? Nic bardziej mylnego. Te i wiele innych rozwiązań można było zobaczyć na największych na świecie targach branży retail EuroShop 2023 w Düsseldorfie, które trwały od 26.02 do 02.03 br.

Na stoisku naszego głównego dostawcy, firmy Teraoka Seiko (producent rozwiązań do ważenia oraz etykietowania DIGI), Klienci mieli okazję zaznajomić się między innymi z najnowszą wersją wagi multimedialnej SM-6000 z modułem sztucznej inteligencji. Zapraszamy do relacji z wydarzenia!

Yakudo na największych targach w branży retail!

Euroshop 2023 to międzynarodowe wydarzenie dla branży retail, które gromadzi najważniejszych wystawców z sektora wsparcia sprzedaży detalicznej. W tym roku, prawie 2000 wystawców prezentowało swoje najnowsze rozwiązania, które w znacznym stopniu skupiały się na zrównoważonym rozwoju, efektywnym zarządzaniu zużyciem energii oraz automatyzacją procesów zakupowych. Znaczącym trendem tego roku były urządzenia ze sztuczną inteligencją, tak jak waga DIGI SM-6000 AI, która wkrótce dołączy do portfolio produktów Yakudo. Jedną z wielu nowości były również rozwiązania All-in-one, które wykorzystują jedno urządzenie do obsługi różnych typów dozowników, produktów, opakowań.

W rozwiązaniach dla handlu można było również zaobserwować kompleksowe podejście do zagadnień doznań Klienta w czasie zakupów. Zespół Yakudo pozostawał do dyspozycji Klientów na stoisku Teraoka Seiko.

Rok 2023 rokiem sztucznej inteligencji.

O tym, że technologia jest wszechobecna, przekonujemy się każdego dnia. Jest z nami gdy budzimy się, kiedy podążamy do pracy, gdy z niej wychodzimy, kiedy robimy zakupy. Nasza codzienność jest przesiąknięta nowoczesną technologią – wokół nas znaleźć można urządzenia oraz aplikacje, które ułatwiają nam codzienne obowiązki, prace, a także umilają nam wolny czas. Podobnie w branży retail – producenci prześcigają się w pomysłach, jakie rozwiązania przygotować, by jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby Klientów, na ich rozwój i na zmieniające się otoczenie.

Ten nieustanny rozwój napędza nas do wdrażania odważnych technologii, które nie tylko ułatwiają pracę naszym klientom, ale pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Rok 2023 zdecydowanie będzie rokiem rozwoju sztucznej inteligencji, którą znajdziemy w najnowszych wagach sklepowych od DIGI. Wagi multimedialne DIGI SM-6000 AI mają wbudowaną kamerę, która z niezwykłą precyzją automatycznie identyfikuje produkty położone na szalce. Technologia obliczeniowa Edge, która pracuje w wadze multimedialnej DIGI, zapewnia wysoką wydajność i może być łatwo wdrożona w różnych konfiguracjach i kategoriach produktów:

  • owoce i warzywa,
  • suszone owoce i orzechy,
  • produkty luzem w woreczku,
  • produkty w workach.

Zalety inteligentnej technologii w wagach sklepowych

Sztuczna inteligencja w wagach sklepowych nie tylko dostarcza korzyści dla sklepu spożywczego lub innego wykorzystującego proces ważenia, ale przede wszystkim zapewnia pozytywne, nowe doświadczenia dla klientów. Konsumenci wchodząc w interakcję z wagami DIGI mogą spodziewać się automatycznej reakcji wagi na produkt, co wielu na początek bardzo zaskakuje.

Celem większości klientów jest samodzielny wybór produktów i ilości, które ich interesują. Kolejno chcą szybko obsłużyć urządzenie ważące i etykietujące po to by móc dalej kontynuować swoje zakupy. Znikną obawy o wydłużonym czasie spędzonym przy wadze bowiem waga automatycznie wyświetla wybór klienta, skracając proces ważenia i etykietowania do minimum. Optymalizacja tych działań zwiększa przepustowość stanowisk wagowych, poprawiając równocześnie wydajność operacyjną placówki handlowej.