Nowości w portfolio Yakudo – inteligentne wagi oraz kasa samoobsługowa - relacja z targów sieci E.Leclerc

Nowości w portfolio Yakudo – inteligentne wagi oraz kasa samoobsługowa - relacja z targów sieci E.Leclerc

5-6 września br. odbyła się VII edycja targów organizowanych przez sieć handlową E.Leclerc. Podczas tego wydarzenia zespół Yakudo miał przyjemność zaprezentować najważniejszym przedstawicielom sieci najpopularniejsze urządzenia Yakudo dla branży handlowej, a także nowości:

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wydarzenie zgromadziło przeszło 200 firm z całej Polski i było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczenia z branży retail. Tym wydarzeniem otworzyliśmy jesienny sezon targowy, w którym chcemy mocno eksponować nasze najnowsze rozwiązania dla branży handlowej.

Nieodzownym trendem roku 2023 jest sztuczna inteligencja i wsparcie inteligentnych urządzeń dla sklepów spożywczych. Skuteczne zarządzanie asortymentem, kontrola kosztów oraz szybka i płynna obsługa klienta stanowią klucz do sukcesu w branży handlowej. Jednym z narzędzi, które w coraz większym stopniu przyczyniają się do osiągania tych celów, są wagi sklepowe wyposażone w sztuczną inteligencję (AI).

Sztuczna inteligencja w handlu detalicznym

Sztuczna inteligencja to obszar technologii, który rozwija się w imponującym tempie. W sklepach detalicznych wykorzystywana jest do analizy danych zakupowych, personalizacji ofert, zarządzania zapasami i wielu innych zastosowań. Jednym z najbardziej obiecujących obszarów jest zastosowanie sztucznej inteligencji w wagach sklepowych.

Wagi sklepowe z sztuczną inteligencją

Tradycyjne wagi sklepowe służą do ważenia produktów i informowania klienta o cenie produktu. Jednak wagi sklepowe z AI znacznie więcej mogą zaoferować dzięki zaawansowanym algorytmom uczenia maszynowego i analizie w czasie rzeczywistym:

1. Kontrola kosztów

Sztuczna inteligencja w wagach sklepowych może pomóc w minimalizacji strat wynikających z nieprawidłowego ważenia produktów. Mogą one wykrywać nieprawidłowości i ostrzegać personel sklepowy, co pozwala uniknąć strat finansowych.

2. Zarządzanie asortymentem

Dzięki analizie danych zakupowych, wagi sklepowe mogą pomóc sklepom w lepszym zarządzaniu asortymentem. Mogą identyfikować produkty, które cieszą się największą popularnością i reagować na zmieniające się trendy rynkowe.

3. Poprawa obsługi klienta

Wagi sklepowe ze sztuczną inteligencją nie tylko przyspieszają obsługę Klienta, ale również mogą dostarczać dodatkowe informacje o produktach: informacje o wartości odżywczej, alergenach lub sugerowanych przepisach, co pomaga klientom dokonywać bardziej świadomych wyborów.

Dlaczego warto inwestować w inteligentne wagi?

Wagi sklepowe wyposażone ze sztuczną inteligencją stanowią znaczący krok naprzód w handlu detalicznym. Dzięki swoim zaawansowanym możliwościom analizy danych i zarządzania asortymentem, przyczyniają się do poprawy rentowności sklepów, a także obsługi klienta. Przyszłość handlu detalicznego będzie z pewnością jeszcze bardziej zintegrowana z technologią, a wagi sklepowe z AI odegrają w niej kluczową rolę. Dlatego sieci handlowe, które inwestują w taką nowoczesną technologię, mają duże szanse na osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym rynku detalicznym.