Yakudo wspiera projekt Mały człowiek-Wielka pomoc

Yakudo wspiera projekt Mały człowiek-Wielka pomoc

Nie trzeba nikogo przekonywać, dlaczego warto wspierać inicjatywy pomagające innym. W Yakudo mocno wierzymy, że dobro wraca, a pomaganie jest naszym przywilejem, a nie obowiązkiem. Dlatego z ogromną przyjemnością wsparliśmy projekt „Mały człowiek-Wielka pomoc", który promuje działania związane z pierwszą pomocą wśród najmłodszych. W projekcie zaangażowana jest córka Dyrektora Technicznego Yakudo i organizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii.”

Wolontariusze w ramach projektu prowadzą zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas zajęć za pomocą różnych zabaw, rymowanek i wspólnej nauki uczestnicy przekazują najistotniejsze informacje z zakresu pierwszej pomocy.

Ideą projektu „Mały człowiek-Wielka pomoc", jest zaszczepienie prawidłowych nawyków związanych z ratowaniem życia ludzkiego, a przede wszystkim chcą od najmłodszych lat "szczepić" chęć niesienia pomocy i sprawić, że najmłodsi nawet w sytuacjach podbramkowych i niezwykle stresujących będą wiedzieli jak postępować, by w pełni świadomi pomóc poszkodowanemu.