Partnerzy Yakudo na Targach branży opakowaniowej Interpack 2023 - relacja z wydarzenia

Partnerzy Yakudo na Targach branży opakowaniowej Interpack 2023 - relacja z wydarzenia

4-10 maja, 18 hal, ponad 2700 wystawców z 60 krajów. Wydarzenie Interpack 2023 organizowane w Düsseldorfie to największe i najważniejsze targi w branży opakowaniowej, podczas których można było zobaczyć rozwiązania dla branży spożywczej, przemysłowej, cukierniczej, piekarniczej, farmaceutycznej oraz kosmetycznej.

Po sześcioletniej przerwie zostały zaprezentowane liczne innowacje dla branży opakowaniowej m.in.:

• maszyny i urządzenia pakujące (m.in. maszyny do produkcji opakowań i materiałów opakowaniowych),

• opakowania przed zapakowaniem, maszyny do znakowania lub drukowania w procesie pakowania),

• materiały opakowaniowe (m.in. papier, tworzywa sztuczne),

• opakowania (m.in. opakowania kartonowe, pudełka, papier opakowaniowy, etykiety, taśmy opakowaniowe), i wiele innych.

Targi Interpack 2023 to epicentrum najnowszych i innowacyjnych technologii branży opakowaniowej, ale to przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń i wiedzy setki wystawców oraz tysiące zagranicznych zwiedzających. Światowe wydarzenie wyznacza globalne trendy: od zrównoważonego rozwoju po cyfryzację: to, co będzie rzeczywistością jutro, jest prezentowane właśnie na evencie Interpack.

Zmiany w sektorze opakowaniowym determinują zmiany w przemyśle przetwórczym. Megatrendy, takie jak zrównoważony rozwój i cyfryzacja, liczne zmiany i wyzwania gospodarcze oraz ekologiczne, ale także polityczne i społeczne motywują współczesne przedsiębiorstwa do innowacyjności w swoich produktach.

Podczas Interpack zaprezentowane zostały również zrównoważone rozwiązania w zakresie przetwarzania i pakowania, a także usługi cyfrowe, które pomagają uczynić procesy produkcyjne wydajnymi i zrównoważonymi. Wielką wagę przywiązuje się do zmniejszenia śladu węglowego opakowań oraz do poprawy efektywności energetycznej, które pomogą przemysłowi w optymalnym wykorzystaniu zasobów.

Na targach odbyła się premiera przełomowej technologii firmy G.Mondini: TRAVE SINFONIA. Ten najnowocześniejszy system zapewnia niezrównaną kontrolę nad linią produkcyjną – to wynik wieloletnich prac badawczo-rozwojowych mających na celu poprawę szybkości i precyzji procesów produkcyjnych. Z TRAVEM SINFONIA każda taca jest precyzyjnie kontrolowana pod względem położenia, prędkości i przyspieszenia - co pozwala na najdokładniejsze obchodzenie się z produktem. Korzyści wynikające z tej przełomowej technologii obejmują znaczny wzrost produktywności i niezrównaną elastyczność w obsłudze szerokiej gamy produktów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera G.Mondini S.p.A.

https://yakudo.eu/aktualnosci/gmondini-partner-yakudo-wystawca-na-targach-interpack