Jak zapakować urządzenie do bezpiecznej wysyłki?

Należy pamiętać, że firmy kurierskie nie odpowiadają za zniszczenia towaru, jeżeli przesyłka nie została prawidłowo zabezpieczona.

W pierwszej kolejności należy dobrać opakowanie do rozmiaru i ciężaru wysyłanego urządzenia. Wagi, czyli urządzenia pomiarowe są podatne na udary. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wielkość, wytrzymałość oraz grubość opakowania.

Urządzenie powinno się umieścić w dwuwarstwowym kartonie wykonanym z wysokiej jakości tektury. Na dnie umieszczając wypełniacz amortyzujący urządzenie. Wypełniacze wykonane ze zmiętych gazet lub zwiniętej folii stretch nie gwarantują bezpiecznego transportu.

Po umieszczeniu urządzenia w kartonie, należy dokładnie zabezpieczyć przesyłkę, krawędzie oraz luźne elementy (np. wysięgnik wagi).Puste przestrzenie w przesyłce należy precyzyjnie wypełnić wypełniaczem, tak aby przedmiot nie miał możliwości przemieszczania się wewnątrz kartonu. Jeżeli w kartonie jest kilka przedmiotów to koniecznie trzeba je od siebie oddzielić.

Ponadto zabezpieczyć urządzenie wypełniaczem lub folią bąbelkową również od góry.

Karton owinąć taśmą pakowną, zabezpieczając jednocześnie ją ze wszystkich stron, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dno oraz górę przesyłki.