Optymalizacja procesów produkcyjnych dzięki zintegrowanemu systemowi informatycznemu YAKUDO VSM

Zakłady Mięsne Brado-2 S.A. to firma zajmująca się ubojem oraz konfekcjonowaniem drobiu. W szeroko rozwiniętej ofercie handlowej można znaleźć elementy kurczaka, indyka, kury mięsnej oraz kury rosołowej. Zespół projektowy YAKUDO dostarczył, zainstalował wybrane moduły zintegrowanego systemu informatycznego YAKUDO VSM, który jest autorskim rozwiązaniem firmy YAKUDO. Oprócz wsparcia pracy zakładu ubojni drobiu w celu optymalizacji procesów produkcyjnych firma Brado-2 zainstalowała w swoim zakładzie modułowe stanowiska ważąco-etykietujące KOYA, zintegrowane właśnie z oprogramowaniem YAKUDO VSM. Zobacz, jakie korzyści Klient osiągnął po wdrożeniu rozwiązań od YAKUDO:

  • usprawnienie przepływu informacji

  • zminimalizowanie strat czasowych w trakcie procesu produkcji

  • umożliwienie prowadzenia rzetelnych analiz i raportów

  • integracja systemu z zewnętrznym systemem klasy ERP

Jak działa zintegrowany system informatyczny YAKUDO VSM?

YAKUDO VSM to zaawansowane środowisko informatyczne nadzorujące przebieg procesów produkcyjnych, magazynowych oraz logistycznych dostosowane do specyfiki branży spożywczej, mięsnej i wędliniarskiej. Obrazuje pełny łańcuch technologiczny od zakupu surowca po wyrób finalny. Oprogramowanie jest modułowe, konfigurowalne oraz maksymalnie elastyczne do wymagań Klientów. Pozwala to na stopniową informatyzację zakładu produkcyjnego tak, by zminimalizować wpływ wdrażania systemu na bieżącą pracę.

Yakudo VSM umożliwia zarządzanie procesem produkcyjnym już od etapu przyjęcia surowca przez produkcję, przechowywanie, ważenie, etykietowanie, pakowanie i kompletację zamówienia aż do jego wydania Klientowi końcowemu. Działania w systemie są rejestrowane na każdym etapie, pozwalając na szczegółową analizę wydajności zakładu i pracowników oraz rentowności całego procesu. Oprogramowanie Yakudo VSM może współpracować z innymi systemami, np. oprogramowaniem typu Comarch Optima (CDN Optima), WF-Mag, Symfonia, Enova itp.

Oprogramowanie Yakudo VSM wspomaga zarządzanie logistyką w magazynach, mroźniach oraz chłodniach, co pozwala na szybkie przyjęcie towaru, lokalizację konkretnej paczki oraz sprawne przeprowadzenie inwentaryzacji. Ponadto system umożliwia prowadzenie analiz i raportów.

Yakudo VSM może również pełnić funkcję tzw. “wydawki” - maksymalnie upraszczając proces kompletacji i wydawania zamówionych towarów przez całkowite wyeliminowanie “papierowej roboty”. Operator otrzymuje widoczne na panelu dotykowym informacje o bieżących zamówieniach do realizacji wraz z ilościami poszczególnych towarów i specjalnymi uwagami Klienta. Wyroby gotowe oraz paczki mogą być dodatkowo ważone i etykietowane przed wysyłką. Cały proces jest w pełni konfigurowalny w zależności od towaru lub innego zadanego kryterium.

Profil firmy

Rok powstania

1995

Branża

Mięsna

Lokalizacje:

Wadowice

Strona WWW:

www.brado-2.pl