Zrównoważony rozwój dzięki ekologicznym opakowaniom papierowym Paperseal® - maszyny pakujące na tackach G.Mondini od Yakudo

Maszyny pakujące na ekologicznych tackach dla branży mięsnej.

Fileni Alimentare Spa to włoski lider w branży ekologicznego drobiu, producent gotowych do przyrządzenia dań wysokiej jakości. Priorytetem dla Fileni zawsze była dbałość o zrównoważony rozwój środowiska: bycie zrównoważonym stanowi dla Fileni ważną odpowiedzialność, zwłaszcza wobec konsumenta, skupiając się na jakości swojego produktu. Dlatego właśnie zdecydowali się na ekologiczną technologię pakowania na tackach papierowych PAPERSEAL® od G.Mondini.

Produkty ekologiczne pakowane na tackach papierowych G.Mondini od Yakudo.

Produkty pochodzą ze ściśle wyselekcjonowanych gospodarstw, które przestrzegają skrupulatnych kryteriów zgodnie z metodami ekologicznymi, a następnie poddawane ubojowi i przetwarzaniu we Włoszech przy użyciu zaawansowanych technologii przetwarzania, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość produktu. Niedawno Fileni powiększył swój asortyment o kolejne produkty:

  • wołowina (wyselekcjonowane plastry, cienkie plastry, mielony i hamburger)

  • wieprzowina (plastry schabu i kiełbasy)

Produkty Bio w ekologicznych opakowaniach G.Mondini od Yakudo.

Wymóg Fileni dotyczącego rozbudowy linii Bio opierał się na posiadaniu bardzo ekologicznego opakowania, które mogłoby spełniać wszystkie kryteria zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla jakości produktu. Prawdziwa rewolucja w opakowaniach dla sektora mięsnego! Paperseal® był najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla potrzeb Fileni, tworząc w ten sposób „ekotackę”. Paperseal® to innowacyjne, papierowe opakowania w 100% nadające się do recyklingu z certyfikatem PEFC i ATICELCA.

Maszyna pakująca dla papierowych tackach Bio G.Mondini od Yakudo.

Papierowe opakowanie jest praktyczne i ma elastyczny design, składa się z dwóch części (wykonanych z dwóch różnych materiałów):

  • z przodu zadrukowanej folii plastikowej, którą można poddać recyklingowi w postaci odpadów plastikowych

  • tacki kartonowej, która jest poddawana recyklingowi jako odpad papierowy.

Nowe, płytkie opakowanie pozwala również zoptymalizować przestrzeń w magazynie do składowania i zmaksymalizowania ładunków w procesie dostaw, co prowadzi do znacznego zmniejszenia wpływu na środowisko i marnotrawstwa materiału.

Od lutego 2020 r. nowe opakowania papierowe są również używane do białych mięs Fileni BIO, udowodniając elastyczność tego innowacyjnego rozwiązania i silne zaangażowanie Fileni w inwestowanie w zrównoważony rozwój.

Ekologiczne maszyny do pakowania na tackach papierowych G.Mondini od Yakudo.

Elastyczność technologii G.Mondini pozwoliła na idealne wprowadzenie nowego opakowania do procesu produkcyjnego. Firma Fileni zawsze przywiązywała dużą wagę do potrzeb konsumentów, których wrażliwość ekologiczna bardzo wzrosła. „Korzyści dla konsumenta są liczne: od natychmiastowego rozpoznania produktu na półce sklepowej - a przede wszystkim - prostsze i efektywniejsze zarządzanie w różnicowaniu odpadów, zawsze skupione na kwestiach związanych ze środowiskiem i ekologią.” Nowa linia produkcyjna pozwala zagwarantować produkty o bardzo wysokiej wartości dodanej, począwszy od projektu ekologicznego opakowania, co jest nowością w branży mięsnej, które zawsze było raczej „tradycyjne” pod względem materiałów opakowaniowych i innowacji.

Company profile

Year of establishing

1980

Industry

Branża mięsna

Locations:

Cerrete Collicelli, Włochy

WWW page

www.fileni.com